Strona główna » Brighton Beach, NY

Brighton Beach, NY

Nowojorskim metrem można podróżować na wiele sposobów. Najczęściej związane jest to z trasą podróży, a także linią. Można krótko, albo bardzo długo i daleko. Metro jest ogromne. Wagoniki schłodzone, stacje rozgrzane do nieprzytomności. Generalnie samo metro w sobie jest szalenie ciekawe. Wczoraj na celowniku było miejsce które tuż przed wylotem z Polski obrałem sobie jako cel: Brighton Beach. Ze względu na dużą ilość Rosjan. Chociaż jacy to już Rosjanie (czy inne nacje), które od lat tu mieszkają i nie mają powoli styczności ze swoim krajem?

Metrem z Queens przez Manhattan. Dalej przez Coney Island do celu. Już w Polsce wiedziałem, że zrobię coś na miejscu. Wśród wąskich uliczek wschodnie twarze przekazywały sobie rosyjskie zdania. Tuż niedaleko wyjścia na plażę, na jednym z okien pozostawiłem swoją pracę “Transsiberian”. Format 3x5cm, około 40 sztuk. Z małym podpisem. Po sfotografowaniu tego udałem się w przeciwnym kierunku. Ciekawe jak długo to tam zostało.

Pod tym wiaduktem metra rozpoczyna się gra GTA IV ;-)

One comment

  1. Łukasz D says:

    A może spróbuj odszukać drogą internetową jakichś ludzi, którzy to wzięli, widzieli, może sami zrobili zdjęcia?? Może jakoś na stronach lokalnych Brighton Beach, jakichś stowarzyszeń rosyjskich itp? A nóż widelec się uda? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.