Strona główna » Murmańsk

Murmańsk

Murmańsk - Noc Polarna

Murmańsk - Noc Polarna

Murmańsk - Noc Polarna

Murmańsk - Noc Polarna

Murmańsk - Noc Polarna
Schodzę po zaśnieżonych schodkach. Zatrzymuje się i szukam napisu na złotej tablicy. Wśród nich widnieje napis “К-141 «Курск»”. Po prawej stronie wielki czarny metalowy element. Ktoś położył goździki. Zmarznięte na śmierć. Dopiero gdy zbliżam się do małej tabliczki, odczytuje napis: fragment łodzi podwodnej Kursk. 12 sierpnia 2000 podczas ostatniego rejsu zabrał ze sobą 118 osób. Dotykam palcem fragmentu i zastanawiam się jak bardzo cierpiały i nadal cierpią Matki tych podwodnych żołnierzy. Tutaj służba w armii to nadal pewnego rodzaju duma. Synowie, czasem jedyni gdzieś tam głęboko oddali swoje życie.

ДДТ-Капитан Колесников

Dziś w nocy Boże Narodzenie w Rosji. Jutro rano uciekamy na zachód do małego miasteczka niedaleko granicy z Norwegią. Mam nadzieję, że uda się złapać internet i wrzucić kolejny wpis.

I bardzo dziękuję wszystkim za dobre słowa i ciepłe myśli! :-)

6 comments

  1. Barth says:

    A tych blokowisk nie widać końca… Czyli tak, jak lubisz ;). Trzymaj się zatem Robercie “ciepło” aż wypada powiedzieć; prawie tak chłodna Szwecja pozdrawia, czekamy na kolejne wpisy!

  2. Chyba przestanę obserwować, bo tak siedząc w niedzielne popołudnie i czytając kolejny wpis mam ochotę rzucić etat w cholerę i też tak wyjechać… Koniecznie na wschód! (Tam musi być jakaś cywilizacja ;)

    • Cymcyk says:

      -30 nie -30 stylówe trzeba mieć :P Robercie, książkę, jakiś album Twojego autorstwa kupiłbym na pewno :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *